Pražská fiflena dva týdny v lese

Pražská fiflena nebo lesana?

Máme v sobě tolik skryté síly, odvahy, schopnosti přežití ve ztížených podmínkách, ať jsme odkudkoliv. Prostředí ze kterého pocházíme, vliv rodičů a výchovy, společnost, kterou jsme obklopeni, to vše nás neskutečně ovlivňuje a často omezuje.

Nenechme si vzít něco, co k nám přirozeně patří a svobodně prožívejme život ve všech jeho podobách.

Poslední dva týdny prázdnin jsem se svým synem Filipem a partnerem Martinem přebývala pod stanem. Pořádali jsme tábor pro děti v Žabím údolí u Opavy. Myslela jsem si, že tuhle zkušenost už nikdy znovu neabsolvuji. Naposledy to bylo před více jak třiceti lety a to mi bylo asi ještě úplně jedno, jestli spím na zemi ve spacáku, nebo ve vyhřáté posteli. Hlavně že jsem byla v blízkosti svých rodičů.

  

Musím upřímně říci, že jsem si nebyla jistá, jestli to vůbec přežiju, ale co by pro lásku člověk neudělal. Mimochodem víkend před nástupem do stanu s podsadou jsem měla jógový pobyt v krásném hotelu K-Triumf v lázních Velichovky, kde jsem jako lektorka dostala jeden z nejlepších superior pokojů a užívala si komfortu a luxusu. To asi aby ten následující prožitek dvou týdnů v lese byl ještě intenzivnější.

  

No pokojíček jako vymalovaný. Martin nám v jednom stanu připravil královské ležení s matracemi a spacáky a druhému stanu jsme říkali šatna, kde jsme ve dvou taškách měli naskládané všechny naše věci. Na spaní ve spacáku jsem se moc netěšila, protože miluji prostor pro svůj “rozhoďnožkový” způsob spaní, ale nakonec jsem to i jako housenka zvládla a užívala si teplíčko v zavřeném spacáku až po bradu.

S tím pobytem v lese to opravdu nepřeháním. Tábor byl situovaný uprostřed lesa u řeky. V podstatě pouze studená voda ze studánky, velká pec na vaření, ešus a plechový hrnek, čtyři kadibudky pro čtyřicet lidí, pár propršených nocí, trochu bláta, naštěstí více slunce a to největší spojení s přírodou a sama se sebou.

  

Každé ráno v půl šesté jsem s Martinem jezdila pro pečivo do nejbližší vesnice – ten úžasný moment, kdy pomalu začíná nový den, ale vše živé ještě spí, občas pomáhala něco v kuchyni, nevzdala se řasenky ani svého každodenního jógového rituálu – první série ashtangy.

Občas jsem proklínala hlučné noční hlídky a všechny zvířecí kamarády v našem stanu i jeho okolí, kteří si přišli pro něco na zub. Ale ten pocit, že to jednoduše zvládám, že to jde a že zase taková pražská fiflena nejsem, mi dodával sílu být “táborovou lesanou” dál.

Asi nejtěžší moment nastal na začátku druhého týdne, kdy se Martin doslova přiotrávil dovezeným jídlem a musel z tábora odjet do Opavy. Najednou určitá dávka zodpovědnosti za celý tábor zůstala jen na mně. Ráno pro pečivo, nákup potravin, něco uvařit, ve stanu sama…

Dala jsem to. A víte co…? Neskutečně mě to posílilo. Uvědomila jsem si že nejsem jen městská holka, která potřebuje postel, teplou vodu, čisté oblečení, jógové studio aby přežila a dennodenně praktikovala.

Uvědomila jsem si, že jsem neuvěřitelně silná žena, která zvládne spoustu mužské práce, když je potřeba a zároveň může i v lese vypadat a cítit se krásně.

Máme v sobě tolik skryté síly, odvahy, schopnosti přežití ve ztížených podmínkách, ať jsme odkudkoliv. Prostředí ze kterého pocházíme, vliv rodičů a výchovy, společnost, kterou jsme obklopeni nás neskutečně ovlivňuje a často omezuje ve svobodném prožívání života ve všech jeho podobách.

Nebojte se vyzkoušet vše, co vám život nabídne a jistě vás to posune tak jako mě od pražské fifleny k silné ženě a hlubšímu poznání sebe sama. Vlastní celistvosti a dokonalosti.

Pavla Rožumberská
Její životní vášní je tanec a jóga. Vnímá je také jako své životní poslání, skrze které již více jak deset let pomáhá ostatním ženám nalézt jejich vnitřní zdroj energie, harmonii a radost v životě tak, jako ho díky pohybu našla ona. Je autorkou programu Sedm bran k tělesnému a duševnímu zdraví , eBooku Hormony v rovnováze , autorkou eBooku 2 cesty k získání životní energie skrze harmonizaci čaker a certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie . Je milující matka, lektorka, průvodkyně, ale především citlivá žena s otevřeným srdcem na dlani. Více o Pavle najdete zde >>
  • eBook Hormony v rovnováze ZDARMA

    Chcete se cítit šťastné a spokojené ve svém těle? Stáhněte si můj eBook Hormony v rovnováze ZDARMA a získejte klíč ke šťastnému a zdravému životu v ženském těle - hormonální rovnováhu.

    Děkuji, že chcete pečovat o sebe celistvě a věnovat pozornost péči o svůj hormonální systém. Jsem vděčná, že jste se rozhodli právě pro můj e-book a chci vás ubezpečit, že vaše údaje jsou u mě v pořádku. Více si o tom přečtěte v dokumentu Ochrana osobních údajů. Chci se podívat, jak je o mě u Pavly postaráno.
  • Nejčtenější články