Léčení láskou a vděčností aneb pohádka pokračuje

Právě tady, právě teď prožívám ve svém životě vše, o čem jsem v posledních pár letech toužebně snila. Jen ten starý model tam někde uvnitř stále je a občas vystrkuje své růžky ve formě černých myšlenek, obav z budoucnosti a především pochyb o sobě samé. Vím co s tím a krůček po krůčku postupuji k vlastnímu osvobození skrze lásku a vděčnost.

Kolikrát se ještě teď po pár měsících střídavého žití mezi Prahou a Opavou musím “štípnout”, jestli se mi to nezdá. Kolikrát si nejen má mysl, ale jakoby i tělo vzpomíná na období, kdy jsem poslouchala od žen na svých seminářích ty krásné příběhy o tom, jak potkali muže svých snů, který je jako bohyně nosí na svých rukách a jednoduše do sebe vše zapadá a plyne.

Vždy jsem je se slzami vděčnosti v očích poslouchala a děkovala jim za jejich sdílení, která mi přinášela naději a pocit důvěry, že zázraky se jednoduše dějí a třeba jednou nějaký přijde i ke mně.

Ano, přesně tak jak jsem to v mnoha chytrých článcích, knihách, facebookových příspěvcích četla. Přišel ve chvíli, kdy jsem to nejméně čekala a říkala si, že už zůstanu sama a vše pustila.

Téměř na druhé straně republiky v Opavě, kam jsem zavítala na svůj seminář se mi díval zpříma do očí. S otevřeným a hrdým srdcem a pokorně spojenými dlaněmi před hrudníkem. Můj partner Martin, který na mně miluje a obdivuje to, o čem já sama na sobě slabým slovem pochybuji. Vše, co potřebuje léčení láskou, co si nese zranění z dětství, dospívání a možná i minulých životů.

Naše soužití je jako tanec mužské a ženské polarity, které se vzájemně doplňují, proplétají a podporují. Vše, co neumím či čemu neholduji já, s radostí a ctností dělá Martin. Vše, co nezvládá nebo nerad dělá on, s lehkostí a vděčností vykonávám já. Často se smějeme tomu, že u nás je za manželku spíš Martin, ale má to tak být. Vesmír to tak jednoduše zařídil ;-).

K tomu se společně staráme o náš překrásný prostor Kodokai, kde máme oba možnost plnit svá životní poslání. Já skrze jógu, meditace, ženské kruhy a Martin v JuJutsu – bojovém umění od úplně malých dětí až po dospělé. Náš prostor je v Opavě naprosto jedinečný a my pro lidi, kteří jej rádi navštěvují, děláme s láskou co umíme.

A teď k jádru pudla. Co více si ve svém životě přát? Mám muže snů, mám práci snů, mám krásného zdravého syna, zdravou rodinu, zdravý vztah s bývalým partnerem, otcem mého syna, zdravé vlastní tělo, které se díky Martinovi učím milovat. Střechu nad hlavou, co jíst, co pít a mnohem mnohem víc. Přesto mě občas svírají negativní myšlenky, černé nálady, obavy z budoucnosti, pochybnosti o sobě samé.

Kde a proč se stále vynořují? Vím to a krůček po krůčku na tom pracuji a osvobozuji tak sama sebe ze starých zranění.

Můj život se sice změnil téměř od základů, ale já zatím úplně nezměnila svůj vnitřní přístup. Naučila jsem se žít pod nátlakem. Od mala být ve všem nejlepší, být ve všem dokonalá. Dříve jsem fungovala v módu přežití, lpěla na výsledcích a chtěla od sebe stále víc a zapomněla se radovat byť jen ze sebemenších úspěchů. Teď je to jiné, už nejsem na vše sama, žiji svůj sen, ale ten starý model tam uvnitř stále je.

Můžeme změnit celý svůj život, ale pokud nezměníme svůj vnitřní přístup, nic se ve skutečnosti nestane. 

Tak se teď každý den znovu a znovu učím radovat z maličkostí, důvěřovat životu, zbavovat se pochybností, pečovat o svou lásku. Je to mravenčí práce při které stále klopýtám. Ale jdu dál a to, co mi nejvíce na této hrbolaté cestě pomáhá, je vděčnost.

Pocit vděčnosti za vše, co ve svém životě právě teď mám. Každé ráno a každý večer si klekám před zapálenou svíčku ať jsem kdekoliv a děkuji a děkuji a děkuji. Kolikrát až v tu chvíli mi opět dojde jaké dary mi byly v tomto životě dány. Jak jsem obdarována a požehnána. Vnímám to spolu s láskou jako ten nejzázračnější lék na všechna zranění, která si v sobě každý z nás nosí.

Stálé toužení po něčem víc nám přináší akorát tak pocit frustrace a roli oběti. Lepšího partnera, lepší auto, lepší dovolenou, lepší výplatu, lepší postavu, proč oni ano a já ne…? Uvědomme si každý den, co všechno ve svém životě máme a co třeba jiní lidé na celém světě nemají a nikdy mít nebudou. Radujme se z maličkostí a především změňme svůj vnitřní přístup a to v potěšení místo nátlaku. Lásku místo nenávisti. Vděčnost místo zlomyslnosti. Radost místo obav a strachů. Jsem v tom s vámi.

S láskou a vděčností Kiwa

Pavla Rožumberská
Její životní vášní je tanec a jóga. Vnímá je také jako své životní poslání, skrze které již více jak deset let pomáhá ostatním ženám nalézt jejich vnitřní zdroj energie, harmonii a radost v životě tak, jako ho díky pohybu našla ona. Je autorkou programu Sedm bran k tělesnému a duševnímu zdraví , eBooku Hormony v rovnováze , autorkou eBooku 2 cesty k získání životní energie skrze harmonizaci čaker a certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie . Je milující matka, lektorka, průvodkyně, ale především citlivá žena s otevřeným srdcem na dlani. Více o Pavle najdete zde >>
  • eBook Hormony v rovnováze ZDARMA

    Chcete se cítit šťastné a spokojené ve svém těle? Stáhněte si můj eBook Hormony v rovnováze ZDARMA a získejte klíč ke šťastnému a zdravému životu v ženském těle - hormonální rovnováhu.

    Děkuji, že chcete pečovat o sebe celistvě a věnovat pozornost péči o svůj hormonální systém. Jsem vděčná, že jste se rozhodli právě pro můj e-book a chci vás ubezpečit, že vaše údaje jsou u mě v pořádku. Více si o tom přečtěte v dokumentu Ochrana osobních údajů. Chci se podívat, jak je o mě u Pavly postaráno.
  • Nejčtenější články