Cesta jógové pravdy

Cvičitelka, nebo jogínka? Dlouholetá hra, nebo skutečnost? Pravda, nebo lež? Dosednutí na zadek a podívání se pravdě do očí je to, co právě prožívám. Třeba tím inspiruji i vás. Je to totiž ta jediná možná cesta k opravdovosti.

S jógou jsem začínala někdy v roce 2002. Byl to pro mě takový nenásilný přechod z nesplněného snu primabaleríny ve “cvičitelku”. Záměrně používám to slovo cvičitelka, protože jsem se tak v té době skutečně vnímala. Za ta léta se můj vztah k józe hodně proměnil. Časem už to nebylo jen cvičení, i když mi to trvalo asi dvanáct let, ale i životní filozofie. Z cvičitelky se stala “jogínka”, jak jsem se domnívala.

Jóga, která mi ukázála mou životní cestu a hodnoty, které se čím dál více liší od hodnot mých nejbližších. To přináší mnoho slz, zklamání a nepochopení, ale i prozření a získávání vlastní sebedůvěry. Postupně se učím, že bolest k té mé cestě jednoduše patří a že je součástí dalších poznání, která mě formují a doslova transformují v člověka, bytost, kterou se stávám. Kterou jsem to skutečně Já.

S příchodem životního partnera, který jde souběžnou cestu, ctí podobné hodnoty a přestěhováním z Prahy do Opavy přišlo další probuzení a doslova dosednutí na zadek, že vlastně ani tou jogínkou nejsem. Že si na ní vlastně celou dobu jen hraji. Bez vlastní praxe je totiž všechno jen lež. Ano, nežila jsem pravdu. Nežila jsem jógovou pravdu. A je tu další bolest a transformace a zároveň neuvěřitelná vnitřní síla, chuť a odhodlání tu jógovou pravdu skutečně žít. Mám k tomu nádherný prostor, neuvěřitelnou podporu a konečně i touhu najít svou pravdu.

A tak si teď každý den stoupám na podložku. Nahá, skutečně nahá, otevřená a odevzdaná. Objevuji, potím se a dýchám. Bojuji, na své pravdivé jógové cestě padám a znovu se zvedám. To je to, co teď momentálně prožívám. Nevím. Hledám. Důvěřuji.

Na své pravdivé jógové cestě padám a znovu se zvedám. Nevím. Hledám. Důvěřuji.

Už jsem se tolikrát přesvědčila, že “Vesmír” mi tu nejvhodnější příležitost, směr, rozhodnutí, jednoduše to, co právě potřebuji, v ten správný okamžik přinese. To kam mě ta má pravdivá jógová cesta povede, jsem sama zvědavá…

Namasté

S láskou a vděčností Kiwa

Pavla Rožumberská
Její životní vášní je tanec a jóga. Vnímá je také jako své životní poslání, skrze které již více jak deset let pomáhá ostatním ženám nalézt jejich vnitřní zdroj energie, harmonii a radost v životě tak, jako ho díky pohybu našla ona. Je autorkou programu Sedm bran k tělesnému a duševnímu zdraví , eBooku Hormony v rovnováze , autorkou eBooku 2 cesty k získání životní energie skrze harmonizaci čaker a certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie . Je milující matka, lektorka, průvodkyně, ale především citlivá žena s otevřeným srdcem na dlani. Více o Pavle najdete zde >>
  • eBook Hormony v rovnováze ZDARMA

    Chcete se cítit šťastné a spokojené ve svém těle? Stáhněte si můj eBook Hormony v rovnováze ZDARMA a získejte klíč ke šťastnému a zdravému životu v ženském těle - hormonální rovnováhu.

    Děkuji, že chcete pečovat o sebe celistvě a věnovat pozornost péči o svůj hormonální systém. Jsem vděčná, že jste se rozhodli právě pro můj e-book a chci vás ubezpečit, že vaše údaje jsou u mě v pořádku. Více si o tom přečtěte v dokumentu Ochrana osobních údajů. Chci se podívat, jak je o mě u Pavly postaráno.
  • Nejčtenější články